Bireysel ve Kurumsal Gelişim Eğitmeni Yasemin SUNGUR, Ürgüp’te Okurları ile Buluşuyor

Kariyerim Gelecek Kitabının yazarı, Danışman, Yaşam Koçu, Bireysel ve Kurumsal Gelişim Eğitmeni, Yasemin Sungur  kimdir?

Kendini öğrenci, anne ve sevgili olarak tanımlıyor. Sevdiği konuları işi yaptı. Konusu insan.

İletişim, kariyer, bireysel ve kurumsal gelişim, marka ve yönetim alanında koçluk, danışmanlık yapıyor ve eğitim veriyor.

3 Nisan’da doğdu. İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisinde okudu. Öğrenmenin hiç bitmeyeceğini öğrendi. Davranış Bilimleri, NLP, Koçluk, Bireysel ve Kurumsal Gelişim alanlarında farklı eğitimler alarak öğrenmeye devam ediyor. Felsefeye pek meraklı, okur, yazar, paylaşır. Her gün şiir okuyarak başlar güne.

İnsan kaynakları, kariyer, eğitim, iletişim ve pazarlama alanlarında çeşitli görevler yaptı. Pek çok ulusal ve uluslararası markaya, şirkete danışmanlık yaptı, eğitim verdi, vermeye devam ediyor.

2005 Yılında Yasemin Sungur Gelişim Enstitüsü’nü kurdu, bireysel ve kurumsal gelişim alanında 7’den 70’e herkesin katılabileceği gelişim programları hazırlıyor ve ekibi ile birlikte özellikle kariyer, öğrenci ve aile koçluğu yapıyor. İletişimde Değer Yaratmak, Öğrenmeyi Öğrenmek, Duyguların Yönetimi, Yetkinlik Gelişimi, Yönetimde Liderlik, Koçluk Becerileri isimli eğitimler veriyor. Şu ana kadar ülkemizin pek çok şehrinde ve İngiltere, İsviçre, Almanya, Ukrayna ülkelerinde çalışmalar yaptı. Ülkemizin pek çok üniversitesinde, okulunda seminer vererek gençlerle bir araya geliyor. Hürriyet İK ve Yenibiriş.com ile yaptığı bir projede 1.500 gence online koçluk verdi. Konferanslarda konuşmacı, sunucu olarak görev alıyor. Sosyal programlarda kadınlar ve çocuklar için özel çalışmalar yapıyor.10 yıldır İstanbul Oyuncak Müzesinde Kitap ile Sohbet etkinliğini yapıyor, şimdiye dek 700’ü aşkın buluşma gerçekleşti. Gönüllü bir ekip ile her yönden gelişime katkı sağlayacak Martı isimli online bir e-dergi çıkartıyor. Yazı Kampı yapıyor.

Pek çok sosyal sorumluluk projesinde görev aldı. En severek yaptığı iş UNICEF – Çocuk Hakları Tanıtım Kampanyasında 2 yıl 12-18 yaş arasında ki çocuklara iletişim ve kampanya yönetimi seminerleri vermekti.

Hayat felsefesini şu sözlerle anlatır:

Hayatta heyecanını hiç yitirmeyen öğrenci, hiç yorulmayan kaşif ol…

Hayata hep yenilikçi, araştırmacı, şaşırtıcı, önyargısız, hoşgörülü, iyimser ve tutkulu bak…

Potansiyeli en yaratıcı performansla işleyip, pozitif enerjiyi açığa çıkar…

Sevgi, güven ve inançla dostlar kazanırken, güzellikleri yürekten paylaş…

twitter/yaseminsungur

facebook/ysgelisim

www.yaseminsungur.com www.martidergisi.com