“Hayatın Anlamı Kitap” UPUES 2022 Sempozyumunda tanıtıldı.


“Hayatın Anlamı Kitap” UPUES 2022 Sempozyumunda tanıtıldı.
Konya Valiliği Himayelerinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle “Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu”nun (UPUES 2022) ikincisi yapıldı. Sempozyuma Kaymakamımız Sayın Mehmet MARAŞLI, Hayatın Anlamı Kitap proje koordinatörü Sayın Arzu GÜLERYÜZ MARAŞLI, katıldı.
Sempozyumda, ülkemizde ve uluslararası platformda yapılan örnek projelerin ve öğretim uygulamalarının bilimsel sonuçlarının eğitim camiası ile paylaşılması, yaygınlaştırılması, öğretmenlerin ve akademisyenlerin proje hazırlama ve uygulama bilgi ve deneyimlerinin paydaşlara aktarılması sağlandı. Bu kapsamda; Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, yerel kalkınma ajansları, Bakanlıklar ve diğer kurum ve kuruluşlarca desteklenen projeler, yerel projeler ile okullarda gerçekleştirilmiş örnek öğretim ve eğitim uygulamalarının sempozyumda bildiri olarak sunumu gerçekleştirildi.
Hayatın Anlamı Kitap proje koordinatörü Sayın Arzu GÜLERYÜZ MARAŞLI sempozyum da İlçemiz de yaklaşık 5 yıldır yürütülmekte olan Hayatın Anlamı Kitap projesi kapsamında yapılan faaliyetleri sunum olarak katılımcılara aktardı.