T.C. TOPRAKKALE KAYMAKAMLIĞI

"Hayatın anlamı Kitap" Projesi

Projemiz OOSB'de Düzenlenen Törenle Başlatıldı.

Toprakkale Kaymakamlığı tarafından OOSB katkılarıyla başlatılan ‘’Hayatın Anlamı Kitap’’ okuma projesi 11 Şubat 2016 tarihinde Toprakkale Kaymakamı, Proje Koordinatörü, OOSB temsilcileri, daire amirleri, okulları temsilen öğretmen, öğrenciler ve velilerin katılımıyla başlatıldı. Düzenlenen Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Dağıstan Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşe DEMİR tarafından Güzel sanatlar Lisesi öğrencileriyle beraber müzik dinletisi yapıldı.
Proje Koordinatörü Arzu Güleryüz MARAŞLI yapmış olduğu konuşmalarında:
Projenin Toprakale’ye sağlayacağı katkıları, projenin amacı, önemi, hedefleri ile ilgili biligler vererek okumanın çağımızda önemini vurguladı. Projede asıl amacın okuma oranı çok düşük olan ülmemizde okuma farkındalığı oluşturması ve olumlu gelişmelerin gerçekleşebilmesi için Toprakkale için önemlli bir faaliyet olacağını belirtti.
Mehmet Cevlani İlkokulu Sınıf Öğretmeni Çiğdem ÖZDEMİR proje tanıtım sunumunu yaparak projenin gerekçesi,oluşumu,gelişimi ve hedeflenen sonuç hakkında bilgi verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM konuşmalarında:
Çağımızın ilim çağı olduğunu, ilimin milletlerin kültürünü yaşatabilmek için çok önemli olduğunu, toplumları ancak ve ancak ilimin medenileştireğini belirterek okuyan bir neslin önemini vurguladı.
Toprakkale Kaymakamı Murat MARAŞLI konuşmlarında:
Yeni nesillerin sağlıklı yetişebilmesi için özellikle anne ve babaların örnek teşkil edecek davranışlar sergilemesinin önemli olduğunu söyledi. Projenin hedeflerinden birinin de cehaletle savaşmak olduğunu ve bunun için mutlaka yeni neslin özellikle okullardaki öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması için öğretmenlere önemli görevler düştüğünü belirtti.
Açılış etkinliklikleri çerçevesinde katılımcılara kitap dağıtılarak 10 dakikalık okuma faaliyetiyle program sonra erdi.

Irish gambling website www.cbetting.co.uk Paddy Power super bonus.